اینورتر

تعمیر اینورتر- تعمیر اینورتر در اصفهان و تهران

تعمیر اینورتر

اينورتر چيست؟

اینورتر یک وسیله است که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل می کند و کنترل و راه اندازی موتورهای الکتریکی را بر عهده دارد. این دستگاه با وجود نام های مختلفی مانند درایو، درایو فرکانس متغیر و VFD شناخته می شود. اینورتر بین منبع برق و موتور قرار می گیرد و برای کنترل سرعت و دور موتور استفاده می شود. تعمیر اینورتر یا درایو یکی از موارد تعمیرات تخصصی است که نیاز به تعمیرکاران ماهر و با تجربه دارد. آرتا اینورتر یکی از واحدهای تعمیراتی قوی می باشد که توانایی تعمیر انواع اینورترها را در برندهای مختلف از جمله تعمیر اینورتر ال اس، تعمیر اینورتر آیمستر، تعمیر اینورتر هایتک، تعمیر اینورتر اینوت، تعمیر اینورتر ABB، تعمیر اینورتر زیمنس، تعمیر اینورتر اشنایدر، تعمیر اینورتر ورتکس، تعمیر اینورتر هاینیکس، تعمیر اینورتر چینت، تعمیر اینورتر دلتا، تعمیر اینورتر تکو، تعمیر اینورتر تتا دارد. اگر قصد تعمیر اینورتر در تهران و تعمیر اینورتر در اصفهان را دارید تا آخر مقاله با ما همراه باشید.

 

چه زمانی اینورتر نیاز به تعمیرات دارد؟

 • زمانی که از درایو صدا شنیده می شود.
 • زمانی که صفحه نمایشگر LCD اینورتر کدهای اشتباه نمایش می‌دهد.
 • زمانی که اینورتر روشن نمی شود.
 • زمانی که باطری اینورتر شارژ نمی شود.
 • زمانی که زمان بک آپ (پشتیبانی) بسیار کوتاه است.
 • زمانی که تغذیه درایو دچار مشکل می شود.
 • زمانی که آلارم اینورتر فعال می شود.

 

شایع ترین علت خراب شدن اینورتر

 • علت خراب شدن اینورتر می تواند توجه نکردن به فالت هایی که کنترل دور فرکانس در LCD خود نمایش می دهد و زمانی که یگیری های لازم را  برای رفع آن FAULT انجام ندهید. این عوامل می تواند باعث خراب شدن اینورتر و یا سوختن الکتروموتور متصل به درایو شود.
 • زمانی که اینورتر دچار آسیب دیدگی می شود با دقت بسیار زیادی تعویض و نصب نشود.
 • علت خراب شدن اینورتر می تواند خازن ها باشند. زیرا ازن ها یکی از ضعیف ترین قطعات هر اینورتر می باشند.
 • یکی دیگر از علت خراب شدن اینورتر می تواند IGBT باشد. IGBT ممکن است در اثر دمای زیاد محیط کاری یا درست عمل نکردن فن های اینورتر آسیب ببیند و یا در صورت وجود ضربه دچار شکستگی شود.
 • یکی دیگر از علت خراب شدن اینورتر می تواند گرد و خاک باشد. گرد و غبار خود باعث جذب رطوبت بیشتر بر روی دستگاه، علی الخصوص در محیط‌ های شرجی می‌شود، که همین عامل باعث خرابی اینورتر می شود.
 • خاموش شدن صفحه نمایش هم یکی از دلایل خرابی اینورتر می تواند باشد که باید ولتاژ ورودی و در صورت سه فاز بودن، هر سه فاز چک شود.
 • فیوزهای برق ورودی نیز حساس هستند و زود دچار خرابی می شوند. بعد از برطرف کردن ایراد و رفع اتصال کوتاه فیوز را تعویض می کنیم.

 

سه جز اصلی در تعمیر درایو

در تعمیر درایو، سه جز اصلی وجود دارد که هر یک نقش مهمی در عملکرد درایو ایفا می کنند. اولین جزء مدار یکسو کننده است که با استفاده از پل دیود، برق ورودی AC را به برق DC تبدیل می کند. این مدار در هر اینورتر حضور دارد و تمام موج سه فاز را به برق DC تبدیل می کند. جزء دوم مدار DC است که برق DC میانی را در خازن هایی با توان بالا ذخیره می کند تا بتواند ولتاژ و بار اضافی را برای چند دقیقه در خود ذخیره کند. و در نهایت، جزء سوم مدار اینورتر است که برق DC میانی را به برق AC تبدیل می کند و به درایو اجازه می دهد سرعت و جهت چرخش موتور را کنترل کند. این سه جزء اصلی با همکاری و تعامل با یکدیگر، عملکرد درایو را بهبود می بخشند و امکان استفاده صحیح و کارآمد از آن را فراهم می کنند.

 

عیب یابی و علت سوختن اینورتر

عیب یابی و علت سوختن اینورتر می‌تواند به دلایل مختلفی باشد. یکی از این دلایل، تنظیم نادرست پارامترهای درایو است که باید حتماً توسط افراد متخصص انجام شود؛ زیرا تنظیم اشتباه می‌تواند باعث سوختن قطعات درایو یا اینورتر شود. همچنین، رعایت سیستم ارتینگ نیز بسیار مهم است؛ زیرا در صورتی که ارت دستگاه متصل نباشد، احتمال سوختن آن زیاد است. عدم اتوتیون کردن موتور توسط اینورتر نیز می‌تواند باعث سوختن درایو شود؛ زیرا در حالت اتوتیون، درایو بهترین ضرایب از موتور را برداشت می‌کند و موتور در بهترین شرایط کار می‌کند. همچنین، خراب بودن سیم پیچ‌های موتور می‌تواند باعث سوختن درایو شود؛ زیرا این مشکل باعث جریان بیش از حد و سوختن درایو می‌شود. در نهایت، انتخاب نادرست کیلووات اینورتر نیز می‌تواند باعث خرابی در درایو شود؛ بنابراین بهتر است همیشه کیلووات اینورتر یک رنج بالاتر از خود کیلووات موتور انتخاب شود.

 

تعمیر اینورتر ال اس 

اگر قصد تعمیر اینورتر ال اس را دارید تنها کافی است با کارشناسان سایت آرتا اینورتر تماس حاصل فرمایید. کارشناسان آرتا اینورتر همه روزه در ساعت های کاری آماده پاسخ گویی به شما دوستان عزیز می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره با شماره های 09135605323 و 91693871-021 تماس حاصل فرمایید.

 

تعمیر اینورتر هایتک 

اگر قصد تعمیر اینورتر هایتک را دارید تنها کافی است با کارشناسان سایت آرتا اینورتر تماس حاصل فرمایید. کارشناسان آرتا اینورتر همه روزه در ساعت های کاری آماده پاسخ گویی به شما دوستان عزیز می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره با شماره های 09135605323 و 91693871-021 تماس حاصل فرمایید.

 

تعمیر اینورتر آیمستر 

اگر قصد تعمیر اینورتر آیمستر را دارید تنها کافی است با کارشناسان سایت آرتا اینورتر تماس حاصل فرمایید. کارشناسان آرتا اینورتر همه روزه در ساعت های کاری آماده پاسخ گویی به شما دوستان عزیز می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره با شماره های 09135605323 و 91693871-021 تماس حاصل فرمایید.

 

تعمیر اینورتر اینوت

اگر قصد تعمیر اینورتر اینوت را دارید تنها کافی است با کارشناسان سایت آرتا اینورتر تماس حاصل فرمایید. کارشناسان آرتا اینورتر همه روزه در ساعت های کاری آماده پاسخ گویی به شما دوستان عزیز می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره با شماره های 09135605323 و 91693871-021 تماس حاصل فرمایید.

 

تعمیر اینورتر ABB

اگر قصد تعمیر اینورتر ABB را دارید تنها کافی است با کارشناسان سایت آرتا اینورتر تماس حاصل فرمایید. کارشناسان آرتا اینورتر همه روزه در ساعت های کاری آماده پاسخ گویی به شما دوستان عزیز می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره با شماره های 09135605323 و 91693871-021 تماس حاصل فرمایید.

 

تعمیر اینورتر زیمنس

اگر قصد تعمیر اینورتر زیمنس را دارید تنها کافی است با کارشناسان سایت آرتا اینورتر تماس حاصل فرمایید. کارشناسان آرتا اینورتر همه روزه در ساعت های کاری آماده پاسخ گویی به شما دوستان عزیز می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت مشاوره با شماره های 09135605323 و 91693871-021 تماس حاصل فرمایید.

 

تعمیرات اینورتر در اصفهان

تعمیر اینورتر در اصفهان شامل همه انواع اینورتر ها ازجمله تعمیر اینورتر ال اس، تعمیر اینورتر آیمستر، تعمیر اینورتر هایتک، تعمیر اینورتر اینوت، تعمیر اینورتر ABB، تعمیر اینورتر زیمنس، تعمیر اینورتر اشنایدر، تعمیر اینورتر ورتکس، تعمیر اینورتر هاینیکس، تعمیر اینورتر چینت، تعمیر اینورتر دلتا، تعمیر اینورتر تکو، تعمیر اینورتر تتا در سایت آرتا اینورتر انجام می شود.

 

تعمیرات اینورتر در تهران

تعمیر اینورتر در تهران شامل همه انواع اینورتر ها ازجمله تعمیر اینورتر ال اس، تعمیر اینورتر آیمستر، تعمیر اینورتر هایتک، تعمیر اینورتر اینوت، تعمیر اینورتر ABB، تعمیر اینورتر زیمنس، تعمیر اینورتر اشنایدر، تعمیر اینورتر ورتکس، تعمیر اینورتر هاینیکس، تعمیر اینورتر چینت، تعمیر اینورتر دلتا، تعمیر اینورتر تکو، تعمیر اینورتر تتا در سایت آرتا اینورتر انجام می شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *