اینورتر

نکاتی در مورد اینورترها ( قسمت دوم )

چند نکته مهم درمورد اینورترها ( قسمت اول )

 1. به کارگیری فناوری های پیشرفته در اینورترها : فناوری هایی از جمله کنترل های هوشمند، سنسورهای هوشمند و شبکه های ارتباطی در درایوها استفاده میشوند.
 2. موثر در کیفیت برق : اینورترها موثر بر کیفیت برق مصرفی میباشند. نویزهای الکترومغناطیسی و هارمونیک‌های تولید شده توسط اینورترها می‌تواند به کیفیت و پایداری سیستم الکتریکی آسیب بزند.
 3. آینده دارد بودن اینورترها : اینورترها همواره در حال توسعه و بهبود بوده و با گذر زمان استفاده های بیشتری در صنعت خواهند داشت. ویژگی هایی از جمله افزایش کارایی، کاهش مصرف انرژی، مجهز شدن اینورترها به هوش مصنوعی و … ممکن است در آینده به آنها اضافه شود.
 4. نیاز به آموزش : درایوها معمولا دارای ساختاری پیچیده میباشند. به همین دلیل به آموزش و مهارت لازم جهت نصب، تنظیم و رفع ایرادات احتمالی خواهند داشت.
 5. تاثیرمثبت بر محیط زیست : اینورترها امروزه کاربرد وسیعی در صنایع گوناگون دارند. از طرفی استفاده صحیح از اینورترها سبب کاهش مصرف انرژی شده و همین امر تاثیرات مثبتی بر محیط زیست خواهد گذاشت.
 6. مطابقت داشتن با استانداردها : به منظور عملکرد صحیح و افزایش ایمین اینورها، تطابق آنها با استانداردهای الکتریکی و ایمنی حیاتی و ضروری است.
 7. اقتصادی بودن : به سبب کاهش مصرف انرژی و بهره برداری بهینه از موتورها و دستگاههای الکتریکی و در نتیجه کاهش هزینه ها ، اینورترها یک راه حل اقتصادی به شمار میروند.
 8. کاربرد در لوازم خانگی و اداری : اینورترها علاوه بر کاربرد وسیع در صنعت در محیط های خانگی و اداری نیز مورد استفاده قرار میگیرند. از اینورترهای خانگی برای تامین برق در مواقع قطع برق و یا به منظور استفاده از تجهیزات الکترونیکی در خودروها استفاده می‌شود.
 9. استفاده در سیسنم های ذخیره انرژی : اینورترها نقش مهمی در سیستم های ذخیره انرژی دارند. زمانی که انرژی از منابع مانند باتری‌ها استخراج می‌شود، اینورترها این انرژی را به شکل جریان متناوب برای استفاده در خانه یا صنعت تبدیل می‌کنند.
 10. کاربرد در صنعت خودرو : اینورترها در خودروهای برقی کاربرد دارند.  نقش آنها تبدیل برق باتری به جریان مستقیم برای موتورهاست.
 11. تناسب توان و سایز : یکی از اصلی ترین هدف ها توسعه اینورترها به سمت افزایش توان و در عین حال کاهش اندازه و وزن آنها میباشد. به عبارت دیگر اینورترهایی کوچک و کارآمد.
 12. آموزش در زمینه اینورترها : در زمینه اینورترها باید مطالعه و تحقیق بالایی انجام شود . رشته دانشگاهی که تا حدودی با اینورترها آشنا میشوید مهندسی برق میباشد.
 13. وجود چالش ها : اینورترها دارای چالش هایی هستند که افراد با آنها درگیرند. چالش هایی از قبیل هبود کیفیت خروجی، کاهش تاثیرات جانبی مانند نویز و هارمونیک‌ها، بهبود عملکرد در شرایط گوناگون و …

آرتا اینورتر 

بیشتر بخوانید : نکاتی در مورد اینورترها قسمت اول 

برای بازدید از صفحه اینورتر ال اس کلیک کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *